Sok ember úgy születik a világ nagyvárosaiban, hogy teljesen természetes számára, hogy maximális kényelemben él. Víz, szennyvíz rendszerek, gáz, elektromosság, internet, mind rendelkezésre áll.
Nos ez nem mindenhol van így, pl. ahogyan itt sem.
A közművek kiépítése sok pénzbe kerül, és napjainkban államilag nem építenek szinte semmit ilyen téren. Amit építettek anno azt is eladták magán kézbe. A magán tőke nem fektet be olyan területen, ahol nagyon alacsony a megtérülési ráta. Emiatt itt az infrastruktúra igencsak kiépítetlen. A nagyvárosokban itt is minden megvan ami kell, de a kisebb településeken már más a helyzet.
Ennél fogva, ha van vezetékes vízrendszer, az általában saját, azaz egy ház saját rendszere, pl. 1 vagy 2 kútból egyéni szivattyú rendszerrel. Előfordul olyan is, hogy egy falu összefog, (vagy összefogott régen) és kiépíti a saját vízrendszerét. Itt szerencsére sok forrás van amit be lehet fogni arra, hogy egy egész falut ellásson vízzel. Mivel -a domborzati adottságokat kihasználva- magasból érkezik, még víztornyokra sincs szükség, sem szivattyúkra, a gravitáció "nyomja" a vizet ingyen.
A szennyvízelvezetés is hasonló módon történik, saját hálózatok emésztő gödrökkel.
Az elektromos hálózat majdnem mindenhol megtalálható, ebből a szempontból nincs hiány, de a feszültség stabilitása igencsak hagy némi kívánnivalót maga után. Igaz eddig a lámpák villogásán kívül nem tapasztaltunk mást.
Az utak
Ahol most lakunk, itt nemrég újították fel az utat, de nem ingyen. A használatáért útdíjat kell fizetni, ugyanúgy mint máshol az autópályákért. Igaz itt egy hét 3 EUR és ezért minden utat használhatok az országban, beleértve az autópályákat is.
Az E jelölésű utak jó állapotban vannak, a maximális 100-as tempót ki lehet használni viszont az összekötő utak, na azok nem utak.
Olyan kátyúk vannak mint a holdon, ha nem vigyáz az ember, akkor hamar ott marad a futómű. Rengeteg összekötő kisebb út van, és nagyon sok pénz lenne fenntartani, erre viszont nincs pénz egy ilyen szegény országban.
Közlekedés
Tömegközlekedés szinte alig van, a szolgáltatás minősége a a béka feneke alatt, valahol jó mélyen. Az emberek sokszor stoppolva közlekednek, majd jön valaki aki elviszi. Igaz itt valaki biztosan felveszi, nem úgy mint nálunk.
Akinek van pénze fenntartani a gépkocsit, az szerencsésebb ember, és tehetősebb mint a nagy átlag.
Na de itt is van egy főváros, és annak tökös lakói szép nagy BMW-kel, Audikkal és egyéb járművekkel. Számukra itt nincsenek közlekedési korlátok, úgy előznek és száguldanak, mint aki öngyilkos akar lenni.
Az "Én vagyok a Jani" itt más mértékegységgel bír, igaz, a nagyobb kanyarokban a szalagkorlátok nem a Daciak miatt szakadnak át, és jelzik azt, hogy akármennyire tökös valaki, a fizika törvényei rájuk is vonatkoznak.
Ui.: A képek illusztrációk. Forrás: google


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése